Dům

V kateforii DŮM nabízí Praktik informace o stavebních materiálech a o technikách jednotlivých stavebních postupů. V rubrice Stavba najdete jednoduché stavební práce, které můžete zvládnout jako laici sami, například zdění, omítání, pokládku podlah, nebo třeba výstavbu podkroví. V rubrice Rekonstrukce naleznete například postup prací při rekonstrukcích souvisejících s bydlením slovem i názornou fotografií: sanací vlhkého zdiva počínaje, přes nátěry fasád, výměnu oken a dveří až po opravu krovů a přeložení střechy.

<<<123>>>

Adventní výzdoba nejlépe vynikne v dokonale uklizeném bytě.  V rámci tradičního předvánočního úklidu je obvyklé také důkladné umytí okenních tabulí včetně žaluzií. I mytí oken podléhá během historie různým vývojovým trendům. Dříve naše babičky doporučovaly k mytí oken vanilkový pudink, skla se pak čistila silonkami či hovězí kůží. Někteří se těchto metod drží dodnes, jiná již využívají služby moderních pomocníků, jako jsou stěrky, elektrické vysavače a roboty.  Přínášíme vám pár rad, jak umýt okna bez drahého vybavení. 

Autor: Redakce Praktik, mm (redakčně upraveno a zkráceno)
Publikováno: 6.12.2017 8:33:34
Zobrazeno: 120x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení

Digestoř bývala takovou malou, ničím nezajímavou plechovou krabicí pod typizovanou skříňkou v kuchyňské lince. Vše už je ale jinak. Dnešní digestoře jsou již plnohodnotným funkčním designovým prvkem moderně vybavené kuchyně.  Pojďme si krátce představit její přednosti a možnosti zakomponování do naší kuchyně, tak aby sedla přesně na míru.  

Publikováno: 4.12.2017 19:08:22
Zobrazeno: 108x
Kategorie: Dům
Rubrika: Bydlení
<<<123>>>