Line se z vaší pračky takový zápach, že se pomalu bojíte dát do ní věci, aby ten nepříjemný odér nechytly? Nebo máte stěny myčky tak mastné, že sklenice raději myjete v ruce? A o vnitřku trouby a její čistotě nechce mluvit snad žádná hospodyně… Přitom si za stav svých domácích spotřebičů může člověk sám. Stačí jim věnovat pár minut, aby vám sloužily celá léta.

Publikováno: 23.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 901x
Kategorie: Byt

Je to už pár týdnů, co jste uklízeli zimní věci a při té příležitosti srovnali všechny „komínky“ a udělali ve skříních pořádek, jenže teď už to není vůbec vidět a mohli byste začít znova? Chyba je možná v systému, jakým věci do polic ukládáte. I umístění věcí ve skříni má totiž svá pravidla a systém. Pokud je dodržíte, ušetříte si neustále skládání a přerovnávání.

Publikováno: 22.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 251x
Kategorie: Byt


Zateplení, výměna oken, rekonstrukce kotelny – to jsou nejčastější kroky, kterými se majitelé snaží zlepšit energetické vlastnosti budov a snížit tak náklady na provoz a bydlení celkově. Cena za tyto stavební úpravy se však u bytových a panelových domů šplhá od statisíců k milionům. Je proto příjemné, pomůže-li s jejich uhrazením finanční dotace. Ale pozor, velmi často se stává, že kvůli chybám ji musí vlastník objektu vracet!

Publikováno: 21.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 1582x
Kategorie: Byt magazín

Když se rozhodneme natírat fasádu, venkovní teploty by neměly překračovat běžnou pokojovou teplotu. Proto je kromě jarních měsíců vhodným obdobím pro tyto práce i podzim – od září do začátku listopadu.

Publikováno: 20.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 41x
Kategorie: Dům
Rubrika: Rekonstrukce

Jsou květiny, které máme ve své mysli zařazené do určitých škatulek. Růže je květinou lásky, narcisy a tulipány patří k jaru. A macešky jsou „hřbitovní kvítí“. Ale neprávem. Zkuste najít druhou květinu, která kvete tak brzy na jaře a tak dlouho do podzimu v tak široké škále barev. Zdobí truhlíky nebo záhony v době, kdy už petúnie a muškáty spálil mráz. Budete těžko hledat.

Autor: Redakce Praktik, Peter Gajdoštin
Publikováno: 19.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 84x
Kategorie: Zahrada
Rubrika: Okrasné rostliny

Máte pocit, že si vy a vaše bydlení konečně zasloužíte změnu k lepšímu, a tak se chystáte vyhodit svůj padesát let starý nábytek a nahradit ho něčím moderním, jednoduchým, co obdivujete v katalozích nábytkových firem a co se vám tak líbí u sousedů i známých? Pak své staré pohovky, křesla a stolky vynášejte k popelnicím opatrně, ať je nezničíte. Retro je totiž nyní velmi žádané a určitě si odložené kousky brzo někdo odnese domů a dá starým věcem nový život.

Autor: Redakce Praktik, ma
Publikováno: 16.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 676x
Kategorie: Byt
Rubrika: Renovace


Víceúčelové obráběcí stroje umožňují řezání, frézování, hoblování a další obrábění dřeva, aniž byste si museli na každou z těchto prací pořizovat stroj zvlášť. Velkou výhodou multifunkčních dřevoobráběcích strojů je možnost střídat několik typů prací se dřevem. Obvykle je to navíc možné bez složitého přenastavování stroje. Za cenu určitých kompromisů, které nejčastěji spočívají v omezení velikosti obrobku oproti profesionálním strojům či jednoúčelovým zařízením, si tak můžete vybavit dílnu praktickým a skladným zařízením pro domácí truhlařinu. Soustředěním více zařízení do jedné pracovní stanice ušetříte kromě místa i náklady na energii.

Publikováno: 15.9.2016 1:00:00
Zobrazeno 1662x
Kategorie: Dílna
<<<123>>>
9/2016
9/2016